Nakvynė

Airbnb

Airbnb

Aš renkuosi visada Airbnb, ne tik keliaudamas į Berlyną, bet ir kitose šalyse ir miestuose. Tai puikiausias kainos-kokybės santykis. O paskutinį kartą kai keliavom į Tenerifę nuomavomės ne visą butą, o kambarį. Tai dar labiau pasiteisino. Pakliuvom pas lenką kuris puikiai išmano salą ir anksčiau dirbo gidu. Papasakojo kur važiuoti, kur nevažiuoti. Ką ir kur valgyti, ką būtina aplankyti. Ir šiaip pažėrė labai daug vertingų patarimų. Todėl jeigu norite geriau pažinti Berlyną ir susipažinti su vietiniais – imkite kambarį, didelė tikimybė, kad gausite daugiau nei vien kambarį – galėsite pabendrauti apie Berlyną ir gyvenimą jame, sužinoti patarimų ir šiaip linksmiau praleisti laiką.

Dar kambarys geriau tuo, kad jis kainuoja pigiau, todėl galėsite apsigyventi arčiau centro. Nors visas butas irgi ne kosmosą kainuoja. Galima rasti pigaus viešbučio lygio butą nuo 25€ už parą. Pliusas dar tas, kad turėsite virtuvę, beveik visais atvejais internetą ir privatumą.

Viešbučiai

 Booking.com

Kartą teko nuomotis kambarį viešbutį dviems savaitėms. Tokio paties lygio butą ar kambarį per Airbnb tame pačiame rajone gaučiau perpus pigiau. Bet kadangi tą kartą teko ieškoti nakvynės likus porai dienų – nelabai radau ką nors tinkamo iš Airbnb. Minusai – kasdien tau ateina ir sutvarko viską, negali numesti daiktų kaip tau patogu, kambarinės vis sujaukdavo man patogų bardaką 🙂 Kiek teko ieškoti viešbučių, patogiausia ir pigiausias kaina siūlanti sistema buvo booking.com. Nors kartais būna pigiau užsakant tiesiogiai viešbučio puslapyje. Dar žmonės kalba, kad paskambinus irgi būna kartais geresnės kainos arba atsiranda laisvų kambarių kurių nėra online. Man taip buvo Druskininkuose. Internete sistemoje buvo tik dviviečiai, bet su atskirom lovom, paskambinus atsirado su dvigulėm ir ne vienas. Todėl jei norite pakliūti į kažkokį konkretų viešbutį, bet online kambarių nėra – skambinkite.

Couchsurfing

Man asmeniškai neteko naudotis šiuo ar panašiu puslapiu. Kadangi aš nelinkęs hostinti kažką savo namuose, tai mano atveju toks puslapis nelabai aktualus. Todėl nieko negaliu pasakyti. Tik esu girdėjęs panašią istoriją iš skirtingų žmonių – jeigu aprašyme nurodoma, kad yra tik viena lova arba kad nakvynįs sąlyga – miegoti vienoje lovoje, tai galite susidurti su žmonėmis kurie ieško nuotykių. Abiem atvejais tai buvo gėjai, kurie bandė labai atsargiai priekabiauti prie pasakojančiųjų vyrukų, bet kai sužinojo, kad jie ne gėjai nustojo tą daryti. Bet po tokių išpuolių nemanau, kad būtų malonu miegoti toje pačioje lovoje. Taigi, būkit atsargūs, arba kaip tik neatsargūs jeigu norite tokių nuotykių 🙂

Palapinės

Berlyno ribose bent jau stovyklauti negalima, bet aišku galite rizikuoti aplinkiniuose miškuose. Yra ne vienas miškas toliau nuo centro. Taip pat yra vietos kur galima išsinuomoti vietą palapinei ar kemperiui. Daugiau info: https://www.berlin.de/en/campsites/

Jeigu pastebėjote netikslumų arba norėtumėte papildyti – rašykite